Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Strona Główna Witaj na stronach niepije.net
Forum wsparcia, dla osób uzależnionych i współuzaleźnionych od alkoholu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
minąłem ostatni próg... nie ma już powrotu... cieszę się
Autor Wiadomość
bodziu 
Bloger

Wysłany: Nie Wrz 22, 2019 09:49   

Witam w niedzielny poranek...Niestety już nie słoneczny i nawet z lekkim deszczykiem... Deszcz to też pogoda więc cieszmy się tym co mamy bo zawsze może być gorzej.
Moja wewnętrzna pogoda jest bez zarzutów...za 2 i pól godziny wyjazd na mityng.
Niemal od zawsze lubiłem chodzić na mityngi. Mija ponad 15 lat od mojego pierwszego spotkania i nic się nie zmieniło. Współczuje tym którzy z uporem się przed nimi wzbraniają i nie przychodzą. Uważam że na mityngu można znaleźć dużo więcej niż pomoc...chociaż właściwie to wszystko co ze spotkań pochodzi i tak zawiera się w konsekwencji w pomocy. Myślę o przyjaźniach, głębszych czy płytszych to nie ma znaczenia bo to jaki wpływ mają te przyjaźnie i znajomości na mnie jest bezcenne. Nawet jeśli miałem przerwę w chodzeniu na regularne mityngi to i tak Oni wszyscy byli przy mnie...w moich myślach, wspomnieniach...w radosnej chwili i w przykrej. Niemal każdego dnia w jakiejś sytuacji uświadamiam sobie że ktoś już o podobnych doświadczeniach opowiadał...korzystam z tego chociaż czasami musi minąć kilka chwil zanim przypomnę sobie z czyich doświadczeń właśnie korzystam. Po tylu latach już tyle osób poznałem...jedni zostali , inni po krótszym czy dłuższym czasie odeszli ...część z nich znowu wraca...pokazują się nowi.... i to jest bezcenne że każdy przychodzi dla siebie i nie mając tego świadomości daje innym.
Żyję już trochę na tym świecie i zawsze miałem problem ze znalezieniem dobrych przyjaciół czy znajomych w realu, tym poza AA. Kiedyś siedzieliśmy z Adasiem sami w domu...zastanawialiśmy się...Co z nami jest nie tak?...Co z ludźmi jest nie tak? Dlaczego wszystkie nasze znajomości tak szybko się kończą?... Kłamstwa, ploty, pieniądze i alkohol... to jest to co nas pozbawiało znajomych... unikamy kłamców, nie plotkujemy, nie pożyczamy kasy, nie pijemy...i dodałbym jeszcze że rozmawiamy o głębszych sferach życia, dobra książka, film, czasami o emocjach i uczuciach...Bogu , wierze, duchowości czy o czymś innym. Nie mamy tematów tabu... no i tu pojawiają się problemy ... i nagle znajomości powoli albo od razu się rozpływają... z życia poza AA mamy tylko 3 pary dobrych znajomych...ale są to dzieci Alkoholików i psycholog i każda z tych osób jest bardzo poważnie doświadczona przez życie. I to właśnie nas połączyło...podobna historia i zrozumienie jakie możemy sobie dać.
Natomiast w AA żadna moja znajomość się nie skończyła, chyba ze ktoś umarł lub wraca do picia. ...czasami bywają przerwy ale bardziej życie takowe wymusza niż powody o których pisałem wyżej... I właśnie dlatego warto być na mityngu...tu można zaufać...i tu ktoś może zaufać mnie/tobie...Dzięki temu przychodzi czas że jestem gotowy zaufać sam sobie.

pogody ducha... :-D

azull 
Moderator

Wysłany: Sob Wrz 28, 2019 20:15   

Dokładnie, mam tak samo, warto być na mitingu. Choć za oknem pada i wieje, to pojadę na miting o 21,30 bo dziś nie piję. A to że właśnie dziś nie piję, zawdzięczam mitingom i Wspólnocie AA i w żaden sposób nie myślę o tym inaczej i nie dyskutuję . Bo dla mnie ta droga okazała się zbawienna. Czego i innym poszukującym trzeźwości na różne sposoby, życzę.

Pogody Ducha Azull

PS. Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy sięgają po gwiazdy.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

bodziu 
Bloger

Wysłany: Śro Paź 09, 2019 09:48   

Dzień dobry wszystkim...
Azull ;-) :-)
Troszkę dłużej mnie nie było niż zamierzałem...brak czasu. Praca, mityngi, rodzina , znajomi i na dodatek zachciało mi się zmian w kuchni.... :-P ...a dzisiaj znów wracam do pracy na 4 nocki.
Oczywiście nie narzekam, wręcz przeciwnie czuję się świetnie. Dobrze zagospodarowany czas daje dużo spokoju i satysfakcji... taka medytacja inna niż wszystkie ale dobra i skuteczna.
Pisałem wcześniej o planowanym spotkaniu z moim sponsorem... Niestety na 25cio leciu w Stirling nie będę bo mam nocki. Zdarzyło się jednak nasze spotkanie w zeszłą niedzielę. Nasza przyjaciółka z AA miała spikerkę z okazji 2giej rocznicy trzeźwienia. Przyjechało sporo osób i między innymi mój sponsor. Rozmowa jak byśmy widzieli się wczoraj...już kilka rozmów telefonicznych za nami...i jest mi z tym bardzo ok. Wogule to spotkanie z prawie trzydziestoma osobami i prawie z każdym zamienić kilka słów...noooo magia...tylko czasu mało... i zawsze pozostaje niedosyt.

Pozdrawiam...pogody ducha życzę... i dziś nie piję.

bodziu 
Bloger

Wysłany: Śro Paź 09, 2019 13:07   

...zajrzałem w kilka ostatnich tematów i tak trochę zrobiło mi się smutno...Zaraziłem się chyba od Halinki i Gucia ;-) ... a tak naprawdę to zobaczyłem zdjęcie z Franiem i Mieciem...pojawiły się wspomnienia o moim tacie i kilku osobach których już nie ma.
Cóż...każdy kiedyś dojdzie do swojego kresu...za każdym kiedyś ktoś zatęskni... przykre ale niema że boli...jedyna sprawiedliwość na tym dziwnym świecie...nikogo nie ominie.
...A życie na przekór wszystkiemu toczy się dalej...czym jeszcze mnie zaskoczy?
;-)

Odpowiedz do tematu