Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Strona Główna Witaj na stronach niepije.net
Forum wsparcia, dla osób uzależnionych i współuzaleźnionych od alkoholu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Anty nikotynowo !
Autor Wiadomość
hewciu 
Moderator

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 15:30   

Eliza! Musi sie udac a co nie? Trzymam kciuki!
W odwadze przed następnym krokiem pomóż
I daj schronienie jak w rodzinnym domu
I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną
Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć..." (Grammatik - Każdy ma chwilę)

Eliza 
Eliza

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 16:39   

hewciu napisał/a:
Eliza! Musi sie udac a co nie? Trzymam kciuki!

Właśnie coś sobie uświadomiłam :-> rok temu zrezygnowałam zupełnie z alkoholu zostałam abstynentką ,podeszłam do tego tematu stanowczo -skoro nie ma alkoholu w domu ,to równie dobrze może go nie być wo gule- skoro mi go nie brak to w podobny sposób muszę podejść do palenia , nie pale w domku tylko na balkonie (jeśli już) , w pracy wychodzę do palarni ,wiec czas powiedzieć sobie -nie jest Ci do niczego potrzebne :-x musi się udać 2 dni za mną .

Halinka 
Siła spokoju.

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Sob Lip 02, 2011 18:30   

Eliza napisał/a:
to w podobny sposób muszę podejść do palenia

Tylko,że od alkoholu to Ty nie jesteś uzależniona, a od nikotyny tak, więc będzie trudniej, ale dasz radę, bo chcesz i masz motywację, żeby tytoń Tobą nie rządził( a i oszczędności będą spore , które można przeznaczyć na przyjemności)

Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś , bo nie mogłeś.
STANIS?AW LEM

Eliza 
Eliza

Wysłany: Nie Lip 03, 2011 12:10   

Halinka napisał/a:
ł( a i oszczędności będą spore , które można przeznaczyć na przyjemności)

;-) Halinko to akurat była przyjemność -kawa,papieros i dobre towarzystwo - zaczęło mi to przeszkadzać dopiero ostatnio .
Halinka napisał/a:
, więc będzie trudniej, ale dasz radę, bo chcesz i masz motywację,

a co do motywacji skoro zmieniam swoje życie ,to przyszedł czas pozbyć się tego co mi przeszkadza. Wiem że to niełatwe ;-) dlatego tu jestem .

Eliza 
Eliza

Wysłany: Śro Lip 13, 2011 17:47   

:oops: no i złamałam sie -zapaliłam w pracy papierosa :-x byłam przez ostatni tydzień bardzo cierpliwa ,ale jak dziś rzekomo naprawiony sprzęt po pewnym czasie pracy rozjechał się zupełnie nie wytrzymałam i wylądowałam na papierosku .W rezultacie rozdrażnienie zmieniło się w złość na samą siebie wrrrrr... wytrzymałam tyle , a teraz wszystko zaczynam od początku.

Halinka 
Siła spokoju.

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 21:04   

Eliza napisał/a:
.W rezultacie rozdrażnienie zmieniło się w złość na samą siebie wrrrrr... wytrzymałam tyle , a teraz wszystko zaczynam od początku.

Nie masz się co denerwować, bo ten tydzień jednak nie paliłaś i już wiesz,że można.
Przekonałaś się też ,że papieros nie rozwiązał ani nie poprawił Twojej sytuacji z kompem więc po co palić?

Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś , bo nie mogłeś.
STANIS?AW LEM

Eliza 
Eliza

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 08:49   

Halinka napisał/a:
Nie masz się co denerwować, bo ten tydzień jednak nie paliłaś i już wiesz,że można.

:-> ano wiem i dlatego znowu zaczynam od początku , właściwie zdenerwowało mnie to że postąpiłam bezmyślnie -odpuściłam sobie ,a nie to ze zapaliłam :-(

heniek14-45 

Wysłany: Nie Lip 24, 2011 11:26   

Witam serdecznie
Ja Też mam w paleniu doświadczenie może opowiem troszkę o tym.
Papierosy paliłem od młodyćh lat i trwało to do 34 lat udało mi się żucić i nie paliłem 14 lak. Było to jak zapaliłem jednego i znowu zaczołem palić. Myślałem jednego i nie będę palił alę się pomyliłem paliłem przez 2 lata. Oj walczyłem nanowo i narazie się udaję nie palę 3 miesiąc.
Dziś wiem że byłą to ucieczka a napewno zamiana z alkoholu na papieros, bo wtedy podjołem leczenie alkoholowe. Byłem na terapi w szpitalu po wizycie byłej żony zdenerwowałem się i moie do kolegi by mie poczęstował jednym papierosem no i poszło dałej po tem drugi i wciągnołęm sie na nowo. Było bardzo ciężko rzucić ale sie udało z czego jestem bardzo dumny.
Dziś zdaje sobie sprawe że też to jest uzalerznieniejak alkohol i mówią by nie ruszać pierwszego.
pozdrawiam Heniek = alkoholik ;-)

Alkoholizm jest chorobą całej osoby.

Eliza 
Eliza

Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 21:17   

:oops: przez ostatnie dni ssie mnie ,łapię się na tym ze chcę zapalić , właśnie uświadomiłam sobie że minęły 2 miesiące bez papierosa :cry: szkoda mi to zmarnować .A ja bałam się o 2 pierwsze tygodnie ,a tu proszę co za niespodzianka ,ale to nie zmienia faktu że mnie ssie . :-x

Odpowiedz do tematu