Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Strona Główna Witaj na stronach niepije.net
Forum wsparcia, dla osób uzależnionych i współuzaleźnionych od alkoholu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
List trzeżwiejącego alkoholika do żony.
Autor Wiadomość
Halinka 
Siła spokoju.

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Pon Sie 08, 2011 21:01   

jarox48 napisał/a:
.przecież my z KAROLINKĄ znamy się już jak łyse konie.

A nie zastanowiłeś się,że Karolinka znała Cię jako alkoholika, a przecież nie zna Cię na co dzień jako osobę trzeźwiejącą( Wasze małżeństwo przez ostatni rok dzieliła spora odległość),a sam wiesz, że jesteś teraz innym człowiekiem.
Może dlatego jest taka nieufna,że jesteś dla niej zagadką?
Jakoś mi się tutaj przypomniało przysłowie : "nigdy nie mów nigdy" :lol:

Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś , bo nie mogłeś.
STANIS?AW LEM

jarox48 

Wysłany: Wto Sie 09, 2011 06:04   

HALINKO >cmok2> >cmok2>

Zgadzam się z Tobą w zupełności......nie chcę jednak roztrząsać dalej już tego tematu......decyzję w zasadzie podjęliśmy oboje i niech tak pozostanie.....

Pozdrawiam gorąco i uściski dla HENIA <czesc>

Jarek alkoholik

azull 
Moderator

Wysłany: Wto Sie 09, 2011 10:31   

Halinka napisał/a:

Tylko jedno-nie można stworzyć całkiem nowego związku na starej bazie,zawsze pozostanie przeszłość.
:lol:

Myślę, że nie problem w tworzeniu całkiem nowego związku, lecz w tym oby ten który jest, funkcjonował w sposób zadowalający obie strony. W końcu nazwa pozostaje tylko nazwą, stary, czy nowy... jaka różnica tak na prawdę. Taki stan, bardziej przypomina oczekiwanie, aby uzdrowienie relacji partnerów , zaistniało z dnia na dzień za pomocą siły sprawczej w postaci czarodziejskiej różdżki. Do tego potrzeba jednak, dobrej woli i determinacji z obu stron. Przeszłość, w związku partnerskim, może mieć funkcję zarówno destrukcyjną jak i rozwojową. Zależy to w moim przekonaniu, od ukierunkowania partnerów. Z postu zamieszczonego przez Jarka, wnoszę że, partnerzy podjęli już swoje odrębne decyzje. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że będą one miały pozytywny wpływ na ich dalsze życie, niezależnie od tego czy będą żyć razem , czy osobno.

Pozdrawiam serdecznie Azull

PS. Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy sięgają po gwiazdy.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

jacek78 
gadzet

Wysłany: Wto Sie 09, 2011 19:25   

Halinka napisał/a:
A nie zastanowiłeś się,że Karolinka znała Cię jako alkoholika, a przecież nie zna Cię na co dzień jako osobę trzeźwiejącą( Wasze małżeństwo przez ostatni rok dzieliła spora odległość),a sam wiesz, że jesteś teraz innym człowiekiem.
Może dlatego jest taka nieufna,że jesteś dla niej zagadką?
Jakoś mi się tutaj przypomniało przysłowie : "nigdy nie mów nigdy"

Pożyczę sie tego cytatu od Halinki i też potwierdzam co napisała.
Nie piszę też że tak ma być, ale że może być. ;-)
To tak jak u mnie że żona mnie poznała jako trzeźwiejącego alkoholika a nie znała mnie jako pijącego(ale poznała :-/ ).Tutaj jest odwrotnie.Poznanie osoby już innej i zmienionej na odległosc nie jest takie proste chyba. :roll: Myśle że trzeba chyba być blisko siebie i poznawać sie na "nowo" aby zoabczyć zmiany.Trzeba oboje chyba tago chcieć.
Ale to tylko moje takie myśli :roll:

"Wszyscy wiedzą,że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi"
Albert Einstein

Franiu 
Moderator

Wysłany: Wto Sie 09, 2011 20:58   

jarox48,
Jako czynni alkoholicy zasłużyliśmy sobie na brak zaufania,trzeba lat aby to zaufanie odbudować domek z kart się rozleciał i teraz musi przyjść chwila kiedy znów nadejdzie ten moment do budowania nowego gniazda,kiedy ponownie powstaną podwaliny do wspólnego życia.W kolo Nas krąży widmo tamtego życia i zanim przyjdzie ponowne zaufanie upłynie dużo wody. Spojrzyj oczyma Karoliny na Wasze życie,może to pomoże Ci zrozumieć.Pozdrawiam Jarku,życzę Ci wytrwałości w dążeniu do celu.

jarox48
Gość
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 02:19   

AZULL, JACKU, FRANIU <czesc>

Ja Was wszystkich rozumię, umie się też postawić w roli KAROLINKI.........są pewne elementy w naszym życiu, które tylko nam są znane i niech tak zostanie......decyzję podjęliśmy oboje i też niech tak pozostanie........może teraz będąc osobno, będziemy bliżej siebie niż jak byliśmy razem........

Pozdrawiam

Jarek alkoholik

jacek78 
gadzet

Wysłany: Śro Sie 10, 2011 14:03   

jarox48 napisał/a:
niech tak zostanie......decyzję podjęliśmy oboje i też niech tak pozostanie

I bardzo dobrze.Przecież to Wy sami decydujeciue co bedzie dla Was dobre ;-)
pozdrawiam <czesc>

"Wszyscy wiedzą,że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi"
Albert Einstein

Odpowiedz do tematu