Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Strona Główna Witaj na stronach niepije.net
Forum wsparcia, dla osób uzależnionych i współuzaleźnionych od alkoholu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cudowny Lek na alkoholizm
Autor Wiadomość
Alosza 

Wysłany: Sob Mar 27, 2010 16:04   Cudowny Lek na alkoholizm

Hej,

Ostatnio zastanawiałem się nad istnieniem cudownego leku na alkoholizm, a dokladnie nad tym czy gdyby taki lek wynaleziono tzn. calkowicie znika po nim uzależnienie od alkoholu do tego stopnia, że można się bezpiecznie napić to czy zdecydowalibyście się na taki lek i sięgnęlibyście później po alkohol?

Ja doszedłem do wniosku, że bym się nie zdecydował. Nie potrafiłbym po tym wszystkim co przeżyłem spokojnie napić się piwa. A może tylko mi się tak wydaje? Może pierwszy poleciałbym do apteki go wykupić?

Sytuacja oczywiście zupełnie kosmiczna i jak sądze nierealna ale czego to alkoholik nie wymyśli ;)

Pozdrawiam,
Alosza

3 sierpień 2008 - to pierwszy dzień mojego życia :)

Mariusz 

Wysłany: Sob Mar 27, 2010 16:31   

Trudne pytanie, ja sam nie wiem co bym zrobił.
Wiem że, gdy zacząłem pić, alkohol mi smakował, wiem że, gdy przestawałem pić, alkohol mi smakował.
Wiem że, pijąc go nadal, wciąż by mi smakował.

Nie mniej, bardzo smakują mi lody, a o dziwo nie jem ich codziennie !!
Więc gdyby była taka możliwość i mógłbym bezkarnie wypić coś, pewnie bym kiedyś skorzystał, tak jak i z lodów.
Dziś jednak pozostanę przy samych lodach i innych mniej szkodliwych smakołykach ;-)

Pozdrawiam

Wesus 

Wysłany: Sob Mar 27, 2010 18:16   

Zacząłem pić po to by dodać sobie odwagi, być duszą towarzystwa... i tak mógłbym zapewnie wymieniać jeszcze długo. W początkowym okresie alkohol spełniał różne zadania w moim życiu i zdecydowanie nie chodziło o walory smakowe. W późniejszym okresie niby lubiłem piwo, dobrą whiskey ale dotąd nie wiem czy był to wytwór mojego chorego umysłu, czy naprawdę mi to tak smakowało :lol:
Myślę, że w moim przypadku powrót do picia, nawet z gwarancją że będę to kontrolował, byłby powrotem do chemicznego regulowania uczuć i nie jest w stanie zmienić tego żadna cudowna tabletka, bo to jest istota działania alkoholu.

pozdrawiam W

Alosza 

Wysłany: Sob Mar 27, 2010 18:44   

Wesus napisał/a:
Myślę, że w moim przypadku powrót do picia, nawet z gwarancją że będę to kontrolował, byłby powrotem do chemicznego regulowania uczuć i nie jest w stanie zmienić tego żadna cudowna tabletka, bo to jest istota działania alkoholu.

I tym myślę, że trafiłeś w samo sedno :)

3 sierpień 2008 - to pierwszy dzień mojego życia :)

bmario44 
bmario44

Wysłany: Śro Sie 18, 2010 17:17   

Wiesz co jestem świeżo odkrytym alkoholikiem ale ponieważ od kilku dni moja egzystencja polega głównie na myśleniu to doszedłem do wniosku żw w....ia mnie kazde uzależnienie z tym ze niektóre nie sa śmiertelne...W tym przypadku byłbys uzależniony od tych tabletek i zawsze u kogoś na paseczku.Nawet uzależnienie od tak przyjemnej rzeczy jaką jest seks może byc przykre w przypadku braku partnerki..A sam to ja lubie sie golić :) Pozdrawiam Mariusz - Alkoholik

Mietek 
Mietek

Wysłany: Śro Sie 18, 2010 22:14   

Alosza napisał/a:
czy zdecydowalibyście się na taki lek i sięgnęlibyście później po alkohol?

Alosza,
osobiście takich myśli chyba nawet przez kosmos bym nie wymyślił, nie mówiąc już o zastanawianiu się nad tym :-D .
Przynajmniej tu mam problem rozwiązany, jako zatwardziały wróg wszelkiego rodzaju medykamentów, aptekę pozostawiam w spokoju i pozostaję w swojej abstynencji ;-) .

AMEN

Pozdrawiam <czesc>

Vieux Vasco 

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 21:13   

był już taki cudowny lek.. produkowała go znana firma farmaceutyczna. początkowo był na kaszel, ale okazało się, ze leczy uzależnienia.....
uzależniając od siebie samego
to najsilniejszy znany produkt uzależniający

firma wycofała się z produkcji, zacierając ślady tej wpadki.. ale oczywiście chodziło o zyski

jacek78 
gadzet

Wysłany: Pon Mar 14, 2011 14:06   

Vieux Vasco napisał/a:
był już taki cudowny lek.. produkowała go znana firma farmaceutyczna. początkowo był na kaszel, ale okazało się, ze leczy uzależnienia.....
uzależniając od siebie samego
to najsilniejszy znany produkt uzależniający
Obrazek
Obrazek

firma wycofała się z produkcji, zacierając ślady tej wpadki.. ale oczywiście chodziło o zyski

Widzę że Twoje oczy nie są skierowane na trzeźwosć, tylko chyba w odwrotną stronę :shock:

"Wszyscy wiedzą,że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi"
Albert Einstein

Odpowiedz do tematu